Avrupa Kıtasını Gezmenin En Uygun Yolu AVRUPA RÜYASI

Her sabah başka ülkede uyanmak gibi bir hayaliniz mi var? Avrupa kıtasını baştan başa tek seferde gezmenin en uygun ve keyifli yolu Avrupa Rüyası’nı bugün sizlere tanıtacağım. Avrupa Rüyası Avrupa turları ile gezme aşkıyla yanıp tutuşanları Balkanlardan Kuzey Avrupa’ya, Orta Avrupa’dan Britanya ve Afrika’ya kadar birçok rüya rotalarla buluşturuyor.

Avrupa kıtasını baştan başa gezmenin en uygun yolu olan Avrupa Rüyası’nın yurtdışı turlarıyla seyahat etmenin en güzel yanı; tur ücretiniz dışında 1 Euro dahi ekstra ücret ödemeden seyahat edecek olmanız. Seyahatiniz süresince profesyonel kokartlı rehberlerin Avrupa şehirlerini gezerken size eşlik edecek olması da şehirlerin hikayelerini öğrenerek gezmenize yardımcı olacak.

Avrupa’nın Paris, Roma, Barselona, Amsterdam, Londra, Prag, Stockholm, Bergen, Cardiff gibi popüler şehirlerinde 4 yıldızlı otellerde konaklıyoruz. Birbirinden farklı rotalarda Adriyatik, Baltık, Kuzey, İrlanda Denizlerinde gemi yolculukları yapma deneyimini yaşıyorsunuz. Tüm bu ayrıcalıkların ödediğiniz tur ücretine dahil olması sizi büyük bir ekonomik yükten kurtaracak olması ise Avrupa Rüyası turlarının en güzel yanı. İşte bu yüzden artık Avrupa kıtasını gezmek, kolay ve eğlenceli!

Avrupa Rüyası Otobüsle Avrupa Turu

Düş peşinde yola çıkarak her sabah başka ülkede uyanmak sizin de mutluluk kaynağınız ise Avrupa Rüyası turları tam da size göre! Peki, Avrupa Rüyası turları ile nereleri göreceksiniz?

Avrupa Rüyası turları için tıkla!

avrupa-ruyasi-otobusle-avrupa-turu

Ekonomik bir şekilde tek seferde Avrupa kıtasını baştan başa gezmek gibi bir düşünceniz mi var? Avrupa Rüyası’nın EKO ve PLUS adındaki iki tane turu bulunuyor. Bu turlardan Avrupa Rüyası EKO ile 20 günde 18 ülke 28 şehir gezebiliyorsunuz. Tur boyunca gezdiğiniz şehirlerin yanı sıra Adriyatik Denizi’nde İgoumenitsa-Bari arasında gemi yolculuğu yaparak güneşin doğuşunu izleyeceksiniz. Otobüsle Avrupa turu olarak diğer tur ise Avrupa Rüyası PLUS ile 20 günde 16 ülke 32 şehri kapsıyor. Konforlu bir şekilde Avrupa kıtasında seyahat etmeyi tercih edenler için Avrupa Rüyası PLUS turu ile sınır kapılarını görmeden ve zaman kaybetmeden gezebiliyorsunuz. Tüm bunlara ek olarak iki kez Adriyatik Denizi’nde gemi yolculuğu yapıyorsunuz. Ayrıca birçok tur acentasının ekstra tur olarak sattığı Hollanda’nın Delft, Leiden, Volendam, Lahey; Yunanistan’ın Parga, Preveze, Atina ve Polonya’nın Wroclaw şehirlerini ekstra ücret ödemeden de gezebiliyorsunuz.

Orta Avrupa ve Balkan Turu

Balkanları gezerken Orta Avrupa’yı da keşfetmek gibi düşünceniz varsa o zaman tercihiniz Avrupa Rüyası’nın Orta Avrupa ve Balkan turu. Rumeli ezgileri ve Balkan mutfağının lezzetleri eşliğinde gezeceğiniz Balkan Rüyası turu ile 11 günde 11 ülke 17 şehir gezeceksiniz. Benzer Balkan turlarına kıyasla Orta Avrupa ve Balkan Rüyası turu ile sadece Balkanları gezmeyecek Orta Avrupa’da Budapeşte, Pecs, Zigetvar, Viyana, Graz, Prag, Zagreb, Dubrovnik, Budva, Kotor gibi şehirleri de görebiliyorsunuz. Tur rotasında yer alan Duvrovnik’te Game of Thrones dizisinin çekildiği mekanları ziyaret ederken Karadağ’ın turizm cennetleri Budva ve Kotor’u da ekstra ücret ödemeden keşfetme fırsatı yakalayacaksınız.

avrupa-turu-avrupa-ruyasi-karadag-kotor

Kuzey Avrupa turu ile Norveç Fiyortlarında Gemi Yolculuğu Yapma Fırsatı

Norveç fiyortlarında gemi yolculuğu yaparak Kuzey Avrupa turu yapmak istiyorsanız Avrupa Rüyası’nın İskandinav Rüyası turu tam size göre! 15 gün boyunca 12 ülke 20 şehir göreceğiniz Avrupa Rüyası’nın Kuzey Avrupa turu ile dünyanın en uzun ikinci, Norveç’in en uzun fiyortu Sognefjord’da doğa harikası fiyort manzaraları eşliğinde gemi yolculuğu yaparak Bergen, Kaupanger ve Gudvangen’i göreceksiniz.

10 gün konaklamalı turda fiyort cenneti Norveç’te Bergen, Kaupanger, Gudvangen, Tvindefossen, Oslo, İsveç’te Stockholm, Finlandiya’da Helsinki, Estonya’da Tallinn, Letonya’da Riga, Litvanya’da Vilnius ve Danimarka’da Kopenhag gibi Kuzey Avrupa’nın en popüler şehirlerini görüyorsunuz. Bu şehirlere ek olarak Polonya’da Krakow, Varşova, Gdansk, Romanya’da Bükreş, Bulgaristan’da Varna, Çekya’da Prag, Almanya’da Berlin şehirlerini görme şansı yakalıyorsunuz. Dört gemi yolculuğu, THY Prag-İstanbul uçuşu, konaklamalar ve kahvaltılar tur ücretine dahil.

Gezgin Zirvesi koordinatörlerinden Deniz Kılıç’ın profesyonel rehberliğini yaptığı İskandinav Rüyası turunu ekstra ücret ödemeden İskandinav mitolojisine doyarak Vikinglerin izlerini takip edeceksiniz!

avrupa-ruyasi-kuzey-avrupa-turu-norvec-fiyortlari-gezisi

Britanya Turu ile İngiltere, İrlanda, İskoçya, Galler ve K.İrlanda’yı Keşfedin

Britanya ve Birleşik Krallık coğrafyasını keşfetmek gibi bir hayaliniz mi var? Avrupa Rüyası’nın Britanya turu ile baştan başa İngiltere, İrlanda, İskoçya, Galler ve K.İrlanda’yı turu yapacaksınız. British Airways ile gerçekleştirilen turda 10 günde 5 ülke 15 şehir görüyorsunuz. İngiltere’de Londra, Manchester, Oxford, Birmingham, Stratford-upon-Avon, Liverpool, Bristol gibi şehirleri görürken İrlanda’da Dublin, Kuzey İrlanda’da Belfast, İskoçya’da Edinburgh, Glasgow ve Galler’de Swansea, Cardiff göreceğiniz yerler arasında. İngiltere’de yaşayan profesyonel rehber eşliğinde gezeceğiniz Birleşik Krallık şehirlerinde her gece konaklayarak keşfetme deneyimi sizi bekliyor.

avrupa-ruyasi-britanya-turu-ingiltere-londra

Güney Afrika’da Safari Turu Yaparak Afrika’nın 5 Büyüğünü Keşfedin

Güney Afrika’da beş büyüğü (aslan, leopar, bufalo, fil ve gergedan) yakından görme fırsatı yakalamak ister misiniz? Avrupa Rüyası’nın Afrika turu ile Cape Town, Sun City ve Johannesburg şehirlerini her gece konaklayarak görebilirsiniz. 8 gün boyunca Afrika’nın en güney uç noktası Ümit Burnu’nu, Masa Dağı’nı, Sun City’de The Lost City’i keşfedeceksiniz. Bakarsınız gezerken karşınıza Afrika sahillerinde penguenler ve kürklü foklarda çıkabilir.

 

avrupa-ruyasi-afrika-turu-safari

Avrupa Rüyası ile çıktığınız yolculukta evinizdeki dünya haritanızdaki ülkeleri tek seferde gezme fırsatı yakalayacaksınız! Avrupa Rüyası ile gezdiğiniz ülkelerden ve şehirlerden bizlere kartpostal atmayı unutmayın! Karaladığınız eşsiz anılarınızı merakla bekliyoruz. Her sabah başka ülkede uyanacağınız Avrupa Rüyası rotalarında hayallerine uygun tur bulmak çok kolay!

Yazar: Gökhan Kuloğlu

Post Navigation

 
yün cami halıları
mide küçültme ameliyatı
mide küçültme
tüp mide, mide küçültme ameliyatı
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.